/

1 Mayıs’ta iscinin gözü yaslı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülkelerin ekonomileri zor durumda.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülkelerin ekonomileri zor durumda. Özellikle işçi kesimi kapanan fabrikalar, işletmeler nedeniyle mağdur. Alınan önlemler hiçbir derde merhem olamıyor.Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ülkelerin ekonomileri zor durumda. Özellikle işçi kesimi kapanan fabrikalar, işletmeler nedeniyle mağdur. Alınan önlemler hiçbir derde merhem olamıyor.

1 Mayıs İşçi Bayramı tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de koronavirüs gölgesi altında kutlanıyor. DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipleri Birliği, koronavirüs salgını nedeniyle bu yılki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü, sosyal medya üzerinden yayınlanacak “1 Mayıs mitingi” ile kutlayacaklarını bildirdi.
BALKONDA KUTLAMA
DİSK’ten yapılan yazılı açıklamada, tarihte ilk kez 1 Mayıs’ta işçilerin büyük kitleler halinde kentlerin merkezi meydanlarında buluşamayacağına işaret edilerek, “Ancak bu koşullara rağmen Uluslararası Sendikalar Konfederasyonunun ilan ettiği insan onuruna yaraşır bir iş, gelir ve sosyal güvenlik talepleriyle dünya emekçileri tek ses, tek yürek olacak” ifadesi kullanıldı. DİSK ayrıca bugün saat 21.00’de balkon ve pencerelerden 1 Mayıs kutlaması yapılacağını bildirdi.

0  0,00