4 yıl sonra ilk kez benzin 5 TL altına indi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruya göre motorinde 41 kuruş, benzinde de 31 kuruş indirime gidildi.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın (EPGİS), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruya göre motorinde 41 kuruş, benzinde de 31 kuruş indirime gidildi. Buna göre yapılan son indirimlerle birlikte Türkiye’deki akaryakıt fiyatları yaklaşık 4 yıl sonra ilk kez 5 liranın altına düştü.
Yapılan indirimin ardından benzinin litre satış fiyatı İstanbul’da ortalama 5,14 liradan 4,83 liraya, Ankara’da 5,33 liradan 5,02 liraya, İzmir’de ise 5,38 liradan 5,07 liraya geriledi.
Motorin fiyatları ise ortalama İstanbul’da 5.24 liradan 4,83 liraya, Ankara’da 5,32 liradan 4,91 liraya ve İzmir’de 5,36 liradan 4,95 liraya geriledi.
MUSLUKTAN AKSA…
Radyo Karakutu’da yayınlanan Bidebunuizle programında Yavuz Oğhan’a konuşan Bingöl, bütçedeki açığı kapatmak için devletin önünde borçlanma, para basma ve vergi toplama seçeneklerinin bulunduğunu belirtti. 2020 yılında akaryakıta iki defa ÖTV zammı yapıldığını dile getiren Bingöl, “Musluktan petrol aksa bizim ülkede benzin 2,97’den, motorin 2,41’den aşağı satılamaz. Vergi sabit çünkü. Litrede sabit ÖTV var, ÖTV’nin de KDV’si var. Petrol her yerde bir kuruş olsun 2,97’den aşağıya satılamıyor” diye konuştu.

Default thumbnail
Önceki Haber

Güven Endeksi yüzde 6 azaldı

Default thumbnail
Sonraki Haber

Soli Özel: Türkiye bu haliyle kurulacak dünyada rol oynayamaz

Son Haberler

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?