‘Askıda fatura’da son durum: 152 bin fatura ödendi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs salgını nedeniyle 4 Mayıs’ta başlattığı “Askıda Fatura” kampanyasında ödenen fatura tutarı 20 milyon 596 bin TL’ye ulaştı. Zor durumdaki vatandaşlar için başlatılan kampanyada bugüne kadar 152 bin 347 adet su ve doğalgaz faturası yardımseverler tarafından ödendi. Böylece askıda bekleyen fatura sayısı 95 bin 786’ya kadar düştü.
‘ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR’
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medya hesabından yardım severlere teşekkür ederek “Askıda Fatura kampanyamızda 150 bine yakın ihtiyaç sahibi ailenin 20 milyonluk faturası ödendi. Bayram yaklaşırken dayanışma örneği sergileyen bütün hayırsever vatandaşlarımıza teşekkürler. Sosyal yardım ve destek çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.
1 MİLYON BAŞVURDU
İmamoğlu’nun paylaştığı son verilere göre; İBB’ye sosyal yardım için başvuran kişi sayısı 1 milyon 30 bin 431’i buldu. 681 bin 94 ailenin ihtiyaç tespiti yapıldı. 321 bin 404 aileye gıda ve hijyen kolisi dağıtıldı. 35 bin 743 aileye alışveriş destek kartı verildi. 12 bin 92 kişi de psikolojik danışmanlık aldı.

Faturanın ardından ‘askıda reçete’

İzmir Bornova Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde ilaç alamayan ya da aldığı parasını ödeyemeyenler için “Aksıda Reçete” kampanyası başlattı. İzmir Eczacılar Odası işbirliğiyle başlatılan kampanyada, Bornova genelindeki tüm eczanelerde borçların kapatılması, ihtiyaç duyan herkesin ilaca ulaşabilmesi amaçlanıyor. Bornovalılar, Belediyenin resmi web sitesinde bulunan “Askıda Reçete” bölümünde yayınlanan eczane listesinden arzu ettiklerini biriyle iletişime geçerek, borcu kapatabilecek. Bornova Belediyesinin önemli bir soruna müdahale ettiğini söyleyen İzmir Eczacılar Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, “Sosyal Belediyecilik alanında çok özel ve öncü bu davranışın yaygınlaşmasını umut ediyorum” dedi. İlk bağışı yapan ise Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ oldu.

0  0,00
Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?