Bakan Soylu’ya Trump muamelesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe-i Muazzama’ya yapılan saygısızlığı gerçekleştiren 4 LGBT sapkını gözaltına alındı!” ifadelerini kullanmıştı.
İçişleri Bakanı’nın bu sözleri sonrasında birçok sosyal medya kullanıcısı, söz konusu tweeti “Korumalı bir kategoriye karşı nefret suçu işlediği” gerekçesiyle şikayet etmişti.
Twitter, ilk kez ABD eski Başkanı Donald Trump’a uyguladığı yöntemin benzeri biçimde, Soylu’nun şikayetlere konu olan tweetine uyarı notu ekledi.
Soylu, benzeri bir tweeti bir kez daha attı. Tweetine “Tuzağa düşmeyin” diye yazan Soylu, tweetine eklediği açıklamasında iki kez “LGBT sapkını” ifadelerini tekrar etti. Aynı ifadelerin tekrarlanması ardından Twitter bu tweete de aynı biçimde kısıtlama uyguladı.
Bakan Soylu uyarı notunun ardından sansürlü bir tweet atarak takipçilerini Telegram kanalına davet etti.
Haber Global’de bir programa katılan Soylu, LGBTİ+ bireyler için “LGBT denen değerlerimizle hiçbir şekilde örtüşmeyen, tamamen Batının Türkiye’ye pazarladığı, sunduğu bir şey.” ifadelerini kullandı.
İZİN VERMEM
Soylu, katıldığı programda öğrencilerin rektörün odasına girerek, işgal etmeye çalıştıklarını iddia etti ve “Türkiye ayağa kalksa buna müsaade etmem” dedi. Soylu, öğrencilere ‘aşağı bak’ diyen polis memuruna karşı yükselen tepkiler için ise “operasyon” ifadelerini kullandı.
SOYLU’DAN ‘FAŞİST’ ÇIKIŞI
Soylu rektör atamasına ilişkin ise, “Bir rektörün nasıl seçileceği kanunlarda belli. Bir önceki seçimlerde öğrenciler mi seçti? Öğretim üyeleri. Bu da bana göre yanlış bir sistem. Sayın Erdoğan’ın ortaya koyduğu irade değişti.” diye konuştu. Soylu, konuşmasının devamında “Siz kayyum rektör atadınız diyorlar. Bu faşist bir yaklaşım.” dedi.

Önceki Haber

03-02-2021

Sonraki Haber

Ters kelepçe, gaz, dayak

Son Haberler

Muhatabı emniyet mi

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

O afiş meclis’te

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?