Bildirici: RTÜK üyelerinin günlük harcırahı 230 euro

RTÜK’te ciddi bir çıkar ağı olduğunu açıklayan Eski RTÜK üyesi Bildirici “Dış ülke gezilerinde RTÜK üyelerinin günlük harcırahları 230 euro. Sürekli dış gezilere gidip birbirlerini ağırlıyorlar” dedi.

Eski RTÜK üyesi, gazeteci ve medya ombudsmanı Faruk Bildirici, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’yla (RTÜK) ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhuriyet’e konuşan Bildirici, “Ciddi bir çıkar ağı kurmuşlar çıkar ağını sürdürüyorlar. RTÜK Başkanı üç ayrı yerde görev yapınca kamu kaynaklarını haksız yere cebe aktarmalarına itiraz etmiyorlar ya da Nurullah Öztürk’ün reklam kurulunda ikinci bir görev almasını itiraz etmiyorlar. Dış ülke gezilerinde RTÜK üyelerinin günlük harcırahları 230 Avro. Sürekli dış gezilere gidip birbirlerini ağırlıyorlar” dedi.
İKTİDARIN ARKA BAHÇESİ
RTÜK’ün Ülke TV’ye Sevda Noyan’ın “Cebimde listem hazır. Ailemiz en az 50 kişiyi götürür” sözleri nedeniyle üç kez program durdurma cezası vermesini de şöyle değerlendirdi: “RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin baştan söylediği sözün arkasında duramadı. İlk söylediğinde Sevda Noyan’ın programında bir suç görmüyordu ve hatta darbecileri sevindiren bir ceza olmaması gerektiğine yönelik şeyler söylemişti. 180 derece değişti. Neden? Çünkü, kamuoyundan ciddi bir tepki geldi. Bu tepkinin karşısında Şahin değil, Şahin’e talimat veren insanlar duramadılar. Sarayda küçük bir grup ile birlikte çalışıyor, onların talimatlarına göre davranıyor ve RTÜK şu anda siyasi iktidarın bir arka bahçesidir.”

Önceki Haber

HDP sokağa çıkıyor

Sonraki Haber

‘Seni paramla satın alırım’ sözü hakarete girmiyor

Son Haberler

Selam vermeden geçti

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?