Çayda “Susurluk” olayı

Rize’ye giderken devrilen tırda İran’dan getirilen 21,2 ton kaçak çay çıkması tartışmalara neden olurken, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan konuyu Meclis gündemine taşıdı.
Çayda “Susurluk” tartışmasını başlatan kaza, İkizdere ilçesinde meydana geldi. Kazada İran’dan gelen tırın şoförü hayatını kaybetti , bir kişi yaralandı. Çay üretiminin merkezi Rize’ye binlerce ton çay getirdiği ortaya çıkan kazayla ilgili konuşan Avukat Remzi Kazmaz, “Bu olay çayın Susurluk’udur” diye tepki gösterdi. Savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Kazmaz, “Çay yüklü tırın devrilmesi Susurluk gibi bir milattır. Cumhuriyet savcılığına yapacağım suç duyurusu artık hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının bir göstergesidir. Bu tırın devrilmesiyle başlayacak yeni süreçte; aralarında milletvekilinin bile bulunduğu çayla ilgili yargılama dosyalarının açılacağı yeni bir dönem olacaktır” dedi.
Konuyu Meclis gündemine taşıyan CHP’li Uğur Bayraktutan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a şu soruları yöneltti:
“İlgili tırdaki kuru çay hangi ülkeden gelmektedir? Ülkemizdeki çay üreticilerinin çayı ellerinde kalırken, kota ve kontenjan uygulanırken, özel sektöre mahkum edilip düşük fiyattan çayını satmak zorunda bırakılırken; ilgili ithalat hangi gerekçeyle yapılmıştır?”

Önceki Haber

TURİZM SEKTÖRÜNE KREDİ KARTI DESTEĞİ

Sonraki Haber

30 ilde FETÖ operasyonu: 218 gözaltı

Son Haberler

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?