Hakkımızda

Bir grup gazeteciyiz. İşimiz haber yapmak. ‘Okuyacak gazete bulamıyoruz, haberlere ulaşamıyoruz, sosyal medyada haberler akıp gidiyor ne olduğunu anlayamıyoruz” diyenlere “çare var” demek ve teknolojideki gelişmeleri de değerlendirmek için bir araya geldik, bir gazete hazırlamaya, yeni bir “PENCERE” açmaya karar verdik.

Bu gazete basılı olmayacak. PDF formatındaki “Pencere” gece geç saatlerde hazırlanacak ve her sabah 7’de abonelerin posta kutularında ya da SMS kutularında yerini alacak.

Siyasetten ekonomiye, dış politikaya, dosya konularına, tematik sayfalara, spordan magazine bir gazetede ne varsa “PENCERE”de de o olacak.

Haberler gizlenmeyecek. Kime yarar, kime zarar verir diye önden muhasebe yapılmayacak, öncelik kamuoyunun ‘’haber alma hakkı’’nda olacak.

Farklı kesimlerden, görüşlerden yazarlar kendi pencerelerinden olaylara bakışlarını, analizlerini uzman oldukları konularda yorumlarını ‘’PENCERE’’den okuyuculara ulaştıracak.

PENCERE sansür ve otosansürün haberciliğin baş belası olduğu gerçeğinden hareketle, farklı görüşlerin demokrasinin temeli olan seçmenin doğru karar vermesine verdiği katkının bilinciyle hareket edecek.

PENCERE’nin aboneleri olacak.

Aboneler verecekleri mütevazı katkı ile haber alacak PENCERE de o katkılarla hayatını devam ettirecek.