Halkı ve belediyeyi suçladılar

Yasak kararının ardından marketler ve fırınların önündeki izdiham nedeniyle, yasak kararını iki saat önce açıklayan yönetimden çok sokağa çıkıp ihtiyacını gidermeye çalışanları suçlayanlar da vardı.

Yasak kararının ardından marketler ve fırınların önündeki izdiham nedeniyle, yasak kararını iki saat önce açıklayan yönetimden çok sokağa çıkıp ihtiyacını gidermeye çalışanları suçlayanlar da vardı. Bazı gazeteciler sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda genel olarak suçu halkta ya da CHP’li belediyelerde buldu. Kararın erken alındığını paylaşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu eleştiren Hilal Kaplan,” Vali twitterdan bile duyurdu ama haberi yokmuş. 3 haftadır yasak diye bağıran sizsiniz, hiç mi hazırlığınız yok? Allah aşkına, millet burnundan soluyor bir de sizin kaprislerinizle uğraşmayalım lütfen” dedi. Halkı da eleştiren Kaplan “Sokağa çıkma yasağını uyguladığını o dikikada, gece yarısı duyuracaksın. Başka türlü olmuyor, maalesef gördük. Duyurulduğu an yine dakikalar içinde kuyruklar olurdu. Bugün bunu uygulamalı yaşadık. Maalesef panik ve vesvese, sağduyuyu bitirdi. Ne desek boş.. Neyse ki yasak başladı. En azından hafta sonu “keyif kalabalığı” olmayacak. Bu da bir teselli.” Yorumunu yaptı.

İLLAKİ KİLERİ DOLUDUR

Sosyal mesafe kuralının kalmadığı dün gece CNN’de bir uzmanın ‘temasta bulunanlar 14 gün karantinada kalmalı’ sözü üzerine yorum yapan Ak Parti kurucularından Ayşe Böhürler de “2 günde kimse aç kalmazdı, hele de bi Türk evinde, illa ki buzluğu, kileri doludur. Hayretler içindeyim” paylaşımında bulundu. Dün gece uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağını değerlendiren Selman Öğüt ise “Sokağa çıkma yasağı doğru bir karar. Ancak daha erken ilan edilmeliydi. İnsanlar temel ihtiyaçlar için marketlere akın etti deniliyor. Sosyal mesafe sıkıntısı yaşanmamalı” paylaşımını yaptı.

Default thumbnail
Önceki Haber

DÜN GECE NE OLDU…

Default thumbnail
Sonraki Haber

Büyükşehir olduğumuzu sanacak saflıkta hemşehrimiz yoktur

Son Haberler

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?