İmamoğlu’nu tehdit eden sanığa tahliye

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nu elektronik postalarla ‘kanını akıtıp içirmek’le tehdit eden Tuna Görgünoğlu’nun tahliyesine karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu’nu elektronik postalarla ‘kanını akıtıp içirmek’le tehdit eden Tuna Görgünoğlu’nun tahliyesine karar verildi. Duruşma, dosyanın karar için incelemeye alınmasına hükmedilerek ertelendi.
Tutuklu sanık İstanbul 50. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Silivri 1 Nolu Kapalı Cezaevi’nden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi’yle (SEGBİS) katıldı. İmamoğlu duruşmaya katılmazken, avukatı Sercan Polat hazır bulundu. Söz konusu mail adresini 15 yıldır, Twitter hesabını da bir yıldır kullandığını belirten sanık, “İddianamedeki sözleri bizzat ben kendim yazdım. Bu sözleri Ekrem İmamoğlu’nun FETÖ’cü olduğunu düşündüğüm için yazmıştım. Böyle olduğunu da hala düşünüyorum” diye konuştu. Sözlerin meşru müdafaa kapsamında kaldığını söyleyen Görgünoğlu beraatini istedi.
Polat ise sanığın üst hadden cezalandırılmasını istedi ve “Soruşturma aşamasında başkalarıyla irtibatlı olup olmadığı hususu araştırılmamıştır. Bu araştırma yapılırsa suç niteliğinin değişme ihtimali vardır” ifadelerini kullandı. Dosyanın karar verilmek üzere incelemeye alınmasına hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi.

Default thumbnail
Önceki Haber

Vali başkanlığında AK Parti toplantısı

Default thumbnail
Sonraki Haber

‘Yüzde 51 alan ülkeyi yönetecek, 70’i alan odayı yönetemeyecek’

Son Haberler

Kim daha milliyetçi

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?