//

Önce faturayı sağlıkçılara kesti sonra özür diledi

Ülke genelinde sağlık çalışanlarına teşekkür edilirken, Zonguldak Valisi skandal bir açıklama yaptı. “Sağlıkçılar kendilerini koruyamadılar ve bize büyük yük oldular” diyerek koronavirüse yakalanan sağlıkçıları suçlayan Vali, istifa çağrılarının ardından özür diledi. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş düzenlediği toplantıda, sağlık çalışanlarını kendilerini korumadıkları ve koronavirüs bulaştırdıkları yönünde suçlayarak, “Sağlıkçıları ücretsiz misafir ettik, yemeklerinden ücret de almadık ama kendilerine virüs bulaştırdılar ve bize büyük yük oldular” dedi.

Ülke genelinde sağlık çalışanlarına teşekkür edilirken, Zonguldak Valisi skandal bir açıklama yaptı. “Sağlıkçılar kendilerini koruyamadılar ve bize büyük yük oldular” diyerek koronavirüse yakalanan sağlıkçıları suçlayan Vali, istifa çağrılarının ardından özür diledi. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş düzenlediği toplantıda, sağlık çalışanlarını kendilerini korumadıkları ve koronavirüs bulaştırdıkları yönünde suçlayarak, “Sağlıkçıları ücretsiz misafir ettik, yemeklerinden ücret de almadık ama kendilerine virüs bulaştırdılar ve bize büyük yük oldular” dedi. 567 pozitif vakadan 137’sinin sağlıkçı olduğunu belirten Vali Bektaş, şu ifadeleri kullandı:
“BİZE YÜK OLMASALARDI HER ŞEY FARKLI OLURDU”
“Her türlü tedbiri alınmasına rağmen maalesef sağlıkçılarımız kendilerini koruyamadılar. Bu bizim faturamızı ağırlaştıran olay oldu. Normalde sağlıkçılarımızın bize götürdüğü yük olmasaydı bugün belki de geri dönüşü konuşuyor olacaktık”
ERDOĞAN  BEKTAŞ’A
BÜYÜK TEPKİ
Valinin açıklamaları sosyal medyayı ayağa kaldırdı. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’a bakın… Salgının ilk gününden beri ön cephede, yeterli imkanlar sağlanamamasına rağmen virüsle savaşan sağlıkçılarımız virüsün yayılmasından sorumluymuş. Yazıklar olsun, Zonguldak gibi kritik bir ilde o koltukta bir dakika durmaması lazım” diyerek tepki gösterdi.
Birçok sağlıkçı istifa çağrısında bulunurken, bir tepki de Türk Tabipler Birliği’nden geldi. TTB Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulunarak vali hakkında işlem yapılmasına davet ederek,”Sağlık çalışanları en önde salgınla mücadele ederken onları koruma sorumluluğu olanlar bunu bir yük olarak göremez” açıklamasını yaptı. Genel Sağlık-İş Sendikası da bir açıklama yayınlayarak, faturayı sağlık çalışanına kesen Vali Bektaş’ın istifa etmesi gerektiğini söyledi.
TEPKİLERİN ARDINDAN
ÖZÜR DİLEDİ
Vali Bektaş gelen tepkilerin ardından jet bir açıklama yaptı ancak “Sağlık çalışanlarımızın kendilerini koruyamamalarından kaynaklı husus toplantıda gündeme gelmiş bu konunun çözümü için de yapılacaklar açıklanmıştır” diyerek ifadesini değiştirmedi. Vali açıklamasının sonunda “Her şeye rağmen bu sıkıntılı günlerde sağlık çalışanlarımızın üzülmesine sebep olmuşsak kendilerinden açık yüreklilikle özür diliyorum” dedi.

0  0,00