Salgın Vuhan’da değil daha güneyden çıktı

Cambridge Üniversitesi’nde görev yapan bilim insanları, koronavirüs pandemisine ait verilerinin ve bilgilerinin yanlış olduğunu açıkladı.

Cambridge Üniversitesi’nde görev yapan bilim insanları, koronavirüs pandemisine ait verilerinin ve bilgilerinin yanlış olduğunu açıkladı. Bilim insanları, “Koronavirüs aslında Vuhan’da çıkmadı. Bunun çok daha öncesi var” ifadelerini kullandı.
‘KANITLARIMIZ VAR’
Bir bilim dergisinde yayımlanan araştırma sonuçlarına göre Cambridge Üniversitesi’nde görevli bilim insanları uluslararası kamuoyunun salgın ile ilgili bildiği bütün verilerin ve bilgilerin yanlış olduğunu açıklayarak, “Koronavirüs aslında Vuhan’da çıkmadı. Bunun çok daha öncesi var. Salgının 2019 yılının Eylül ayında başladığına dair kanıtlarımız var” duyurusunu yaptı.
Hazırlanan araştırmanın henüz hakemli bir bilimsel dergide yayınlanmadığını açıklayan araştırma ekibi, bu bulguları Proceedings of the National Academy of Sciences isimli bilim dergisinde yayınladı. Dergide yer alan makalede salgının aslında ülkenin çok daha güneyinde çıkmış olma ihtimalinin yüksek olduğu ve daha sonra yayıldığı aktarıldı.”
13 EYLÜL – 7 ARALIK
Cambridge Üniversitesi’nde genetik uzmanı olarak çalışan Peter Forster, virüs insanları etkileyen son haline aylar önce ulaşmış olabilir. Bundan önce yarasada ya da başka bir hayvanda ya da belki de başka birine bulaştırmadan bir insanda bulunuyordu. Daha sonra insanlara bulaşma süreci 13 Eylül ile 7 Aralık arasında başladı” dedi.

0  0,00
Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?