Başsavcılık’tan İstanbul Valiliği’ne: İmamoğlu’nun can güvenliğini sağlayın

Son Güncellenme Tarihi: Mart 30, 2022 / 05:57

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Danıştay cinayeti hükümlülerinden Osman Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na suikast planlandığı ihbarıyla ilgili soruşturma başlattı. Savcılık ayrıca İmamoğlu’nun can güvenliğinin sağlanması için İstanbul Valiliği’ne talepte bulundu.

Danıştay cinayeti hükümlüsü Osman Yıldırım, cezaevinden bir mektupla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik bir suikast ihbarında bulunduğu ortaya çıkmıştı. İhbar mektubunun İBB’ye ulaşmasının ardından Ekrem İmamoğlu’nun avukatlarından Kemal Polat, ihbar mektubu ile birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı suikast ihbarıyla ilgili soruşturma başlattı.

VALİLİKTEN İMAMOĞLU’NUN CAN GÜVENLİĞİYLE İLGİLİ TEDBİR İSTEMİ
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Valiliği’nden de İmamoğlu için güvenlik önlemlerinin alınmasını istedi. Başsavcılığın, Valiliğe gönderdiği talep yazısı şöyle: “Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülmekte olan soruşturmaya esas olmak üzere müşteki Ekrem İmamoğlu, vekil Avukat Kemal Polat tarafından sunulan kasten öldürmeye teşebbüs ve tehdit suçları iddiasıyla ilgili 24/03/2022 tarihli şikâyet dilekçesi üzerinden soruşturma başlatılmış olup, müştekinin can güvenliği ile ilgili olarak gerekli tedbirlerin alınması hususunda gereğinin takdir ve ifası bilgilerinize arz olunur.”

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top