Güneştekin’den sağlık çalışanlarına destek

Sanatçı Ahmet Güneştekin, Kovid-19 salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla, Artam Antik A.Ş. müzayede evi tarafından düzenlenecek bağış müzayedesine 150 bin liralık eserini bağışladı. Güneştekin’in “Zeus’un Taşıyıcısı” adlı eseriyle birlikte çok sayıda sanatçının ve koleksiyonerin eserlerini bağışladığı müzayededen sağlanacak gelir İstanbul Tıp Fakültesi Vakfına bağışlanacak. Müzayede, 30 Mayıs Cumartesi günü internet üzerinden online olarak gerçekleşecek.
Bağış müzayedesinde Ahmet Güneştekin’in “Zeus’un Taşıyıcısı” adlı son dönem eseriyle birlikte, Devrim Erbil’in “İstanbul Kuşbakışı ve Renk” konulu tuval çalışması, Ahmet Oran’dan görkemli bir soyut çalışma ile Ekrem Yalçındağ’ın “Mor”, Kemal Önsoy’un “Ağaç”, Azade Köker’in “Sarı Koltuk” ve Fevzi Karakoç’un “Atlar” adlı eserleri ilk kez satışa sunulacak.
BİRÇOK SANATÇIDAN DESTEK

Bağış müzayedesinin gerçekleşmesinde büyük payı olan ArtON galeri de önde gelen sanatçıları Ahmet Çerkez, Burcu Erden, Erman Özbaşaran, Olcay Kuş ve Olgu Ülkenciler’in eserlerini bağışladı. Ebru Uygun tuval eseri ile müzayedeye destek verirken bağış müzayedesine eser veren isimler arasında Nil Duran, Demet Çetindoğan, Deniz Artun, Emin Hitay, Eda Özsoy, Rahmi Eyüboğlu gibi birçok koleksiyoncu yer alıyor. Galeri ve koleksiyonlardan gelen eserler arasında Adnan Çoker, Ali Atmaca, Balkan Naci İslimyeli, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Burhan Doğançay, Canan Tolon, Cihat Burak, Eren Eyüboğlu, Ertuğrul Ateş, Gülçin Anıl, Kezban Arca Batıbeki, Mehmet Gün, Memduh Kuzay, Mustafa Ayaz ve Nedim Günsür imzalı eserler de yer alacak.
‘SONSUZ TEŞEKKÜRLER’
Artam Antik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Artam “Salgın ile mücadelede hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, ön saflarda yer alan başta doktorlarımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Tamamı İstanbul Tıp Fakültesi Vakfına bağışlanacak müzayedede çok iyi eserler bir araya geldi, sanatseverler hem iyi işlere sahip olabilir hem de sağlık çalışanlarımıza destek olabilirler” dedi.
Müzayedeye giren eserler Artam Antik A.Ş. sergi salonlarında 25 – 30 Mayıs tarihlerinde görülebilir. Ayrıca internet sitesinden de online kataloglara ulaşılabilecek.

Önceki Haber

Bahçeli daha açık

Sonraki Haber

Yaşar Kemal’i anan iki sergi evinize geliyor

Son Haberler

En güzeli Van Gölü

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

45 bin yıllık dna

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?