Hasan Arat: Kazanan Beşiktaş oldu

Son Güncellenme Tarihi: Aralık 3, 2023 / 23:45

Beşiktaş’ta başkanlığa seçilen Hasan Arat, “Beşiktaş’ın yolu ve şansı açık olsun. Tüm camiamıza teşekkür ediyorum. Tüm yönetim kurulu üyelerimizle biz büyük bir takımız. İyi bir takımız. Bizim işimiz şimdi başlıyor. Bu gece bitmedi.” dedi.

Beşiktaş’ta, Akatlar Spor Kompleksi’nde gerçekleşen olağanüstü seçimli genel kurulda Serdal Adalı ve Hasan Arat başkanlık için yarıştı. Toplam 21 sandıkta da Serdal Adalı’yı geçen ve kullanılan oyların 7 bin 271’ini alan Hasan Arat, başkanlığa seçildi. Arat, siyah-beyazlı kulübün 35. başkanı oldu. Serdal Adalı ise 4 bin 557 oy aldı.Hasan Arat, başkanlığa seçilmesinin ardından büyük sevinç yaşadı. Arat, yönetim kurulu üyeleriyle salonda bulunan kongre üyelerini selamladı ve tebrikleri kabul etti.

“Beşiktaş demokrasi dersi vermiştir”

Arat ilk açıklamasında, “Beşiktaş bugün çok büyük bir demokrasi dersi vermiştir. Binlerce insan kuyrukta bekledi. Bu armanın ne kadar büyük olduğunu Türkiye gördü. Beşiktaş’ın yolu ve şansı açık olsun. Tüm camiamıza teşekkür ediyorum. Tüm yönetim kurulu üyelerimizle biz büyük bir takımız. İyi bir takımız. Bizim işimiz şimdi başlıyor. Bu gece bitmedi.” dedi.

“Serdal Adalı kardeşimdir, ebediyete kadar kardeşim kalacaktır”

Beşiktaş’ta başkanlık için yarışan diğer isim Serdal Adalı’ya centilmence rekabet için teşekür eden ve “Serdal Adalı kardeşimdir, ebediyete kadar kardeşim kalacaktır.” diyen Arat, “Adanalı canım kardeşime centilmence gösterdiği mücadeleden, takım arkadaşlarına teşekkür ederim. Serdal Adalı kardeşimdir, ebediyete kadar kardeşim kalacaktır. Serdal Adalı büyük Beşiktaşlıdır. Bunu herkes böyle bilmeli. Taraftarımıza, camiamıza sesleniyorum. Herkese kollarımızı açıyoruz. Hep birlikte büyük Beşiktaş hedeflerine ulaşacağız. Burada görev alan herkes çok yoruldu. Herkese teşekkür ediyorum. Ben bu yola yalnız çıkmadım.” dedi.

“Çok çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz”

Hasan Arat sözlerini şöyle tamamladı, “Bugün benim hayatımda çok önemli tesadüflerin olduğu bir gündü. 46 yıl önce bir genç insan, bu camianın bir ferdi olarak hayaller kuruyor. Formanız burada duruyor. Seba’nın ikinci başkanı oluyorsunuz. Allah bugün şanlı Beşiktaş’ın başkanı olmayı nasip ediyor. Çok çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. En kısa sürede Anıtkabir’e gideceğiz. Bana bu onuru yaşatan canım Türkiye’m ve Beşiktaş’ıma teşekkür ederim. Yolumuz açık ve şansımız bol olsun.”

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top