İngiltere, kripto para kartları çıkartan Wirecard’ın fişini çekti

Son Güncellenme Tarihi: Haziran 27, 2020 / 08:59

İngiltere, müşteri fonlarını korumak adına çeşitli kripto para şirketlerine banka kartları düzenleyen Wirecard Card Solutions’ın faaliyetlerini durdurdu.

İngiltere Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), Visa için kripto debit kartı çıkaran Wirecard’ın yan kuruluşu olan Wirecard Card Solutions (WCS) faaliyetlerini durdurdu. FCA tarafından bugün yapılan açıklamada, WCS’nin regüle edilmiş herhangi bir faaliyet yürütmesine artık izin verilmediği ve kurumun herhangi bir varlık veya fonla işlem yapmaması gerektiği bildirildi. FCA’nın açıklamasında “Almanya’da Wirecard ile yakından bağlantılı şirketler hakkında devam eden olaylar bulunmaktadır. Wirecard’ın ana şirketi Almanya merkezli Wirecard AG şu anda güvenlik güçlerinin hedefinde ve iflasla ilgili bir soruşturmadan geçmektedir” denildi.

‘MÜŞTERİ FONLARINI KORUMAK ADINA DURDURDUK’

FCA açıklamasında, Wirecard’ın İngiltere şubesiyle ve diğer otoritelerle de, müşterilerin korunması adına atılacak adımlar konusunda birkaç gündür yakın temasta olduklarını belirtildi. Açıklamada, “Müşterileri koruma adına adımlar atmaya devam ediyoruz” ifadesi kullanıldı.

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top