Meclis’in hediyelik eşya dükkanında 40 bin kutu çikolata satılmış

Son Güncellenme Tarihi: Şubat 12, 2024 / 18:06

TBMM Halkla İlişkiler Binası’ndaki hediyelik eşya mağazasında, geçen yıl en çok satan ürünün  çikolata olduğunu ve 40 bin kutu çikolata satıldığı belirtildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Halkla İlişkiler Binası’nın zemin katında 2020’de hizmete açılan hediyelik eşya mağazası TBMM’nin en sık ziyaret edilen bölümleri arasında yer alıyor. TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde hizmet veren mağazada, Meclis’in Sanat Atölyesi personeli tarafından üretilen ürünler satılıyor. Cüzdandan kaleme, rozetten fincana 15 farklı üründe 300 çeşit arasından geçen yıl satışı en çok yapılan çikolata oldu.

Milletvekilleri, Meclis personeli ve ziyaretçilerin hediyelik eşya ihtiyacını karşılamak için hizmete açılan mağazada, yaklaşık 40 bin kutu çikolata satıldığını kaydeden mağaza sorumlusu Ahmet Deniz, ziyaretçiler buradan ayrılırken ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına götürmek için çikolata alıyor” dedi.

Deniz ayrıca, milletvekilleri, meclis personeli ve ziyaretçilerin hediyelik eşya ihtiyacını karşılamak için hizmete açılan mağazada, yoğunluğun en çok salı ve çarşamba, grup toplantılarının olduğu günlerde olduğunu belirtti.

Satılan ürünlerle ilgili bilgi veren Deniz, “Deri ürünler, kravat ve takı çeşitleri, Meclis’e ait kitapların satışı gerçekleştiriliyor. Geçen yıl en çok çikolata, deri ürünler ve TBMM sanat atölyesinde üretilen porselen ürünlerin satışı yapıldı. Porselenden üretilen fincan ve bardak takımları TBMM Sanat Atölyesinde kurum personelimiz tarafından üretiliyor. Üzerlerinde Meclis logoları ve iç mimari dekorlarına ait figürler yer alıyor. Mağazada ayrıca Ankara’daki bazı kooperatiflerde üretilen el sanatları ürünleri bulunuyor” ifadesini kullandı.

Scroll to Top