O CHP’li tutuklandı

İzmir’deki camilerde Çav Bella çalınması ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan CHP’li Banu Özdemir “dini değerleri aşağılamak” gerekçesiyle tutuklandı.

İzmir’deki camilerde Çav Bella çalınması ile ilgili yaptığı sosyal medya paylaşımı nedeniyle gözaltına alınan CHP’li Banu Özdemir “dini değerleri aşağılamak” gerekçesiyle tutuklandı. Özdemir yaşadıklarını eski CHP’li vekil Barış Yarkadaş’a anlattı:
2 SAAT SONRA PAYLAŞTIM: O görüntüler, çeşitli internet sitelerinde yayınlandı. Ben de görüntüleri o sitelerden tam iki saat sonra indirdim ve paylaştım. Paylaşımlarımda bir hakaret, küfür, aşağılama yok. Ben inançlı bir insanım. Benim paylaşımlarım sonrası bir grup trol önce beni hedef gösterdi. Ardından hesabımı ele geçirmeye çalıştılar. Geceyi de nezarette geçirdim. Polisler gayet nazik ve kibardı. Bir sorun yaşamadım. Zaten onlar da durumun saçmalığının farkındaydı.”
SAVCI İFADEMİ BİLE ALMADI: Savcı adliyeye getirildikten sonra ifademe başvurmayacağını söyledi. Ardından da ifademi bile almadan tutuklamaya sevk etti. Tutuklamaya sevk edildiğimi de medyadan öğrendim. Hakim karşısına çıktım. Tüm bunları anlattım. Hakim “Toplumda oluşan tepki”yi gerekçe göstererek tutuklanmama karar verdi. Ailemle görüşmeme izin de verdi. Hukuksuz

0  0,00
Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?