Parası olana yılbaşında yasak yok

Son Güncellenme Tarihi: Aralık 21, 2020 / 08:18

Tüm dünyada yılbaşı kutlamaları bu yıl koronavirüs salgını gölgesinde geçecek. Sağlık çalışanları salgının en başından itibaren canla başla salgının seyrini düşürmek için çalışırken otel ve online rezervasyon siteleri ise yılbaşı paketlerini duyurmaya başladı.
Uzmanlar salgın sürecinde kapalı mekanlarda virüsün artış hızına dikkat çekerken otellerin yılbaşı paketlerini duyurması tepkilere neden oldu. Yaşanan söz konusu bu duruma tepkisini dile getiren Çocuk Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Elif Dağlı, “Hastanelerin yükü azalacak zannederken oteller 4 günlük yılbaşı paketlerini duyurmuş” ifadelerini kullandı.
SAĞLIKÇILARA ACIYIN
Gazeteci Barış Yarkadaş ise “Perşembe gecesi @tv100’de isyan etmiş ve ‘Kültür Bakanı Ersoy, pandemiye rağmen otelinde yılbaşı partisi düzenleyecek’ demiştim. Oteli aradım, saat 22.00’ye kadar canlı müzik de varmış! O halde milyonlarca insan neden kapanıyor eve? Bu nasıl salgın yönetimi? Sağlıkçılara acıyın!” dedi.
İSTANBUL’DAKİ BAZI OTELLER KAÇAK REZERVASYON ALMAYA BAŞLAMIŞLAR
Gazeteci Candaş Tolga Işık da yılbaşında düzenlenecek eğlence programlarına isyan ederek, “Bu yılbaşı hangi turizmcilere yasak, hangilerine değil? Sıralı tam liste… Bu arada İstanbul’da bazı oteller/mekanlar kaçak rezervasyon almaya başlamışlar. Kontrol olursa yapay kar yağdıracaklarmış, Nişantaşı’nda yılbaşında kayak keyfi” tepkisini gösterdi.

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top