Devlet Bahçeli tepki göstermişti: Saffet Sancaklı MHP’den istifa etti

Son Güncellenme Tarihi: Aralık 9, 2023 / 21:16

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı partisinden istifa ettiğini açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın yerel seçimlere ilişkin açıklamasıa sert tepki göstermişti. Yaşanan gelişmeler üzerine Sancaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada istifa ettiğini duyurdu.

Sancaklı istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum.

Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım.”

Bahçeli tepki göstermişti

MHP lideri Devlet Bahçeli, basın mensuplarının Sancaklı’nın açıklamaları ile ilgili sorusuna “Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir” cevabını vermişti

İstifası istendi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

“Cumhur İttifakı Kocaeli’de 4- 5 belediye kaybeder”

 Sancaklı’nın yerel seçimlere ilişkin, “Bu dönem MHP’ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli’de göremezler. Tabanımız bunu anlar. Bunu çok iyi anlayacak olan teşkilatlarımız emin olun sahada olmayacaktır. Cumhur ittifakı Kocaeli’de en az 4-5 belediyeyi kaybeder. Bu sefer umdukları gibi olmaz” ifadelerini kullandığı iddia edilmişti.

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top