Trabzon’da işçi emeklisi Akşener’e isyan etti: Maaşım 8 bin lira, kiram 5 bin lira kira, ağlayacağım…

Son Güncellenme Tarihi: Aralık 8, 2023 / 21:26

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Trabzon’u ziyareti esnasından vatandaşlar ekonomik gidişattan dert yandı. Yaşadığı duruma isyan eden bir emekli Akşener’e “Sekiz bin lira maaşım var. Ağlayacağım. Evde hanımla her gün kavga. Yaşım 64. Bin 600 lira kiram beş bin lira oldu. Yüzde 100 versen ne olacak” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon ziyareti sırasında vatandaşlarla sohbet etti. Akşener’in vatandaşlarla sohbeti sırasında bir emekli, ekonomik sıkıntılara isyan etti.

35 sene çimentoda çalıştığını ifade eden vatandaş, “13 sene de fazla çalıştım. Sekiz bin lira maaşım var. Ağlayacağım. Evde hanımla her gün kavga. Yaşım 64. Bin 600 lira kiram beş bin lira oldu. Yüzde 100 versen ne olacak” dedi.

“Ağlayacağım, evde hanımla hergün kavga”

Sekiz bin lira maaşıyla geçinemedeğini belirtan 64 yaşındaki emekli, devamında şunları söyledi:

Kamu kesiminde çalışan, küçümsemiyorum, bir paspasçı ile beraber, bir çaycı; yıl başında 30 – 35 bin liranın hesabını yapıyor. Medya da habire gözüme sokuyor, memur maaşı diye. 8 bin lira. Ben teknik personeldim, sekiz bin lira. Ağlayacağım. Evde hanımla her gün kavga.”

Bir vatandaş da yaşadığı sıkıntılara ilişkin Akşener’e şunları söyledi:

“Biz çok iyi değiliz. İyi olacağız inşallah. Geçinemiyoruz. Üç tane çocuğum var, üçü de okuyor. Bir tanesi küçük. Kirada duruyorum. 5 bin lira kira veriyorum. Doğal gaz 3-4 bin liradan aşağı gelmiyor. Kocam, güvenlik görevlisi; aldığı asgari ücret. Yetmiyor. Dün akşam kahvaltı yaptık. Duysun. Gizli saklımız yok. Zeytin, peynir…”

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top