Uygulama güncellendi yoğunluk görülebiliyor

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması güncellendi, artık kullanıcılar il il, sokak sokak koronavirüs yoğunluk haritasına ulaşabilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Hayat Eve Sığar’ uygulaması güncellendi, artık kullanıcılar il il, sokak sokak koronavirüs yoğunluk haritasına ulaşabilecek. Uygulama vatandaşları koronavirüs konusunda bilgilendirmek, yönlendirmek ve yaşanabilecek salgın hastalık ile ilgili riskleri en az seviyeye indirmek ve yayılmasını önlemek amacıyla geliştirilmişti. Uygulama ile telefon numarası doğrulaması yapılarak adım adım sorulan soruları cevaplayıp, koronavirüsle ilgili şikayetlere göre nasıl davranılması gerektiği belirtiliyor.
BÖLGE BÖLGE GÖRÜLÜYOR
Aynı zamanda harita üzerinde hastane, eczane, market zincirleri, metro ve duraklar gibi temel ihtiyaç noktalarına ulaşılabiliyor. Evde izolasyon, enfekte kişiler ve riskli bölgelerin yoğunluğu görülebiliyor. Uygulama, her gün kullanıcılara sağlık bilgilerini soruyor. Kullanıcılar, ‘Ailem’ bölümüne dahil ettikleri insanlardan herhangi biri pozitif ya da temaslı ise uyarılıyor.

Default thumbnail
Önceki Haber

'Aşı sonbaharda hazır olabilir'

Default thumbnail
Sonraki Haber

Şehir Hastanesi’nde nöbete ücret yok

Son Haberler

Gittiğine pişman

Merhaba Sayın Gazete Pencere okuyucusu. Bu içeriğin devamını görebilmeniz için sitemize abone

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?