Venedik’te Cinayet filmi itirafı: Cinayet’in çekimleri oyunculara haber verilmeden yapıldı

Son Güncellenme Tarihi: Ağustos 18, 2023 / 08:17

Hem başrol oyuncusu hem de yönetmeni olduğu “Venedik’te Cinayet” (A Haunting In Venice) filmi hakkında konuşan Kenneth Branagh, “Oyuncuların hiçbiri, filmde kullandığımız ışıklar, rüzgar, kapı açılmaları gibi şeylerin olacağına dair uyarılmadı” dedi.

Kenneth Branagh, ‘Venedik’te Cinayet’ filminin çekimlerinde, filmin inandırıcılığını artırmak için oyunculara başlarına gelecek şeyler hakkında bilgi verilmediğini açıkladı.

Oscar ödüllü oyuncu ve yönetmen Kenneth Branagh, hem başrol oyuncusu hem de yönetmen olarak yer aldığı “Venedik’te Cinayet” (A Haunting In Venice) adlı yeni filmini, sadece seyirciler için değil oyuncular için de korkutucu yapabilmek ve böylece daha inandırıcı hale getirmek için uyguladığı yöntemi anlattı.

NTV’nin aktardığına göre, Branagh, Entertainment Weekly’e verdiği röportajda, oyuncuların korkularının gerçekçi olması için sahnelerde başlarına aniden neler geleceğinden habersiz olduklarını söyledi. Branagh, “Kimse filmde kullandığımız ışıklar, rüzgar, kapı açılmaları gibi şeylerin olacağına dair uyarılmadı” diye konuştu. 

15 Eylül’de vizyona girecek olan ve II. Dünya Savaşı sonrası Venedik’te geçen filmde; kendisini sürgüne mahkum eden emekli dedektif Hercule Poirot’nun, Venedik’te terk edilmiş, perili bir binada düzenlenen ve gönülsüzce katıldığı bir seansta bir misafirin ölümünün ardından katili ortaya çıkarma hikayesi anlatılıyor. 

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top