Zafer Partisi Şam yolcusu

Son Güncellenme Tarihi: Nisan 20, 2022 / 06:40

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sığınmacıların durumuyla ilgili Suriye yönetimi ile görüşmek için Şam’a gideceklerini açıkladı.

Özdağ, partisinin genel merkezinde gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Özdağ, “AKP’nin Suriyelileri yollamak gibi bir politikası asla yok. Erdoğan, Suriyelileri yollamayı ilk günden beri düşünmüyor. Erdoğan’ın hedefi, Türk milletini uyutarak, uyuşturarak, tepkisizleştirerek ve çaresizlik içinde vatanını paylaşmaya razı etmektir” ifadelerini kullandı.

Şam’a gideceklerini açıklayan Özdağ, ‘‘Şam Hükümeti ile sığınmacı ve kaçakların geri dönüşü için görüşmeyi başlatıyoruz. Yarın Dışişleri Bakanlığı ile Suriye İşleri Genel Müdürlüğü ile partimizin yetkilileri bilgi vermek için ilk görüşmeyi yapacaklardır.  Bunu takip eden süreçte, sayın bakanımızın başkanlığında bir heyet Şam’da ilgililerle görüşmek üzere diplomatik temas sürecini başlatacaktır’’ açıklamasını yaptı.

Özdağ, PKK lideri Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılmasını sağlayan Adana Mutabakatı’nı imzalayan Eski Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Sina Gürel’in de Zafer Partisi’ne katıldığını duyurdu. Gürel, 2016’da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile görüşmüştü. 

Gazete Pencere'yi Google'da Takip Et

Scroll to Top