Aşırı yağış sonrası suyla kaplanan Dubai sokaklarında balıklar yüzüyor

Aşırı yağış sonrası suyla kaplanan Dubai sokaklarında balıklar yüzüyor
Körfez bölgesinde etkili olan şiddetli yağışlar Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn ve Yemen'de hayatı olumsuz etkiledi. Aşırı yağış sonrası suyla kaplanan Dubai sokaklarında balıkların yüzdüğü görüldü.

Körfez bölgesinde etkili olan şiddetli yağışlar Umman, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Bahreyn ve Yemen'de hayatı olumsuz etkiledi. BAE'nin Abu Dabi ve Dubai kentilerinde şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Şiddetli yağışlar nedeniyle Emirates Hava Yolları, Dubai çıkışlı seferlerini 18 Nisan gece yarısına kadar askıya alındı. BAE basınında, 70'li yaşlarındaki bir kişinin aracının ani su baskınlarına kapılmasının ardından öldüğü bildirildi.

Yaşanan yoğun yağışlar dolayısıyla hasarın yarattığı maliyet ise henüz belli değil.

BAE’li yetkililer, son 75 yılın en yüksek miktarlı yağışının kaydedildiğini belirtti.

Genellikle sıcak ve kurak havaya sahip olan ülkede düzenli bir şekilde yağış olmaması nedeniyle altyapı sistemlerinin bu tarz durumlara hazırlıklı olmadığı vurgulandı.

Aşırı yağış sonrası suyla kaplanan Dubai sokaklarında balıkların yüzdüğü görüldü.

Umman'da 19 ölü

Şiddetli yağışlar, BAE dışında Umman, Bahreyn ve Yemen’de de etkili oldu.

Umman yetkilileri sağanak hava dalgasının etkisini kaybettiğini belirtirken hasar giderme çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Şiddetli yağışlar dolayısıyla 19 kişinin hayatını kaybettiği ülkede 4 kişinin kayıp olduğu kaydedildi.

Yemen’de de sel felaketinde bir kişinin öldüğü belirtildi.

Sağanak ve sel felaketlerinin hayatı olumsuz etkilediğini aktaran Yemenli yetkililer, ülkenin doğu bölgesinde bazı yolların kapandığını ve elektrik ile su şebekelerinde kesintilerin olduğunu aktardı.