Can kaybı beklentisini söyledi, aşı için tarih verdi

Can kaybı beklentisini söyledi, aşı için tarih verdi
ABD Başkanı Donald Trump, korona salgınıyla mücadelede son durumu değerlendirdi. Mücadelede başarılı bir süreç geçirdiklerini belirten Trump, ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde hayatın kademeli olarak yeniden normale döndürülebileceğini...

ABD Başkanı Donald Trump, korona salgınıyla mücadelede son durumu değerlendirdi. Mücadelede başarılı bir süreç geçirdiklerini belirten Trump, ekonomik olarak kapanan bazı eyaletlerde hayatın kademeli olarak yeniden normale döndürülebileceğini anlattı. Ayrıca korona aşısı üzerinde sıkı bir çalışma yapıldığını ve 2020 sonuna kadar hazır olacağını söyledi.
Yapılan son projeksiyonlara göre; tahmini vaka ve ölüm oranlarına yönelik Trump, ülkede 80 ile 90 bin arasında can kaybı olabileceğini belirterek, “Geçen hafta 65 bin demiştim şimdi 80 ila 90 bin diyorum çünkü çok hızlı artabiliyor” ifadesini kullandı. ABD lideri ayrıca “Bir noktada ülkeyi açmalıyız. İnanılmaz bulaşıcılığını öğrendik. Ancak seçeceğimiz yok. Ülkeyi kapalı tutamayız. Yoksa açacak bir ülkemiz olmayacak” diye konuştu.