Dilan - Engin Polat çiftinin cezaevleri ayrıldı

Dilan - Engin Polat çiftinin cezaevleri ayrıldı
Kara para aklama iddiasıyla tutuklanan ve Silivri Cezaevi'ne gönderilen Dilan - Engin Polat çiftinin, farklı cezaevlerine sevk edildiği öğrenildi.Habertürk'ten Ceylan Sever'in haberine göre Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Polat...

Kara para aklama iddiasıyla tutuklanan ve Silivri Cezaevi'ne gönderilen Dilan - Engin Polat çiftinin, farklı cezaevlerine sevk edildiği öğrenildi.

Habertürk'ten Ceylan Sever'in haberine göre Dilan Polat, Engin Polat, Sıla Doğu ve Polat ailesinin bir çok üyesinin de aralarında bulunduğu toplamda 14 şüpheli, 5 Kasım günü “Suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma”, “vergi usul kanununa muhalefet”, “mal varlığı değerlerinin meşru kaynağını gizlemek”, “Spor müsabakalarına dayalı sabit ihtimalli veya müşterek bahis ya da şans oyunlarıyla bağlantılı olarak para nakline aracılık etme” gibi suçlardan tutuklanarak İstanbul Silivri’de bulunan Marmara Cezaevi’ne gönderilmişti.

Engin Polat Çorlu Cezaevi'ne sevk edildi

Tutuklandıktan 11 gün sonra erkek şüpheliler; Engin Polat ile babası Sezgin Polat Çorlu Cezaevi’ne, Engin Polat’ın erkek kardeşi Alper Kürşat Polat ile Avukat ve Mali Müşavir Ahmet Gün’ün akrabası Zekayi Tepe Kocaeli Cezaevi’ne sevk edildi.

Engin Polat’ın kardeşi Can Polat, amcası Halit Polat ve dayısı Metin Yılmaz ise Dilan Polat’ın erkek kardeşi Can Doğu ile birlikte Tekirdağ Cezaevi’ne sevk edildi. Erkek tutukluların sevk edilmesiyle beraber Marmara Cezaevi’nde Dilan Polat, kız kardeşi Sıla Doğu gibi kadın tutuklular kaldı.