Barış Çakan’ı öldüren zanlılar tutuklandı

Barış Çakan’ı öldüren zanlılar tutuklandı
Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesinde kalbinden bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan cinayetinde gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada...

Başkent Ankara’nın Etimesgut ilçesinde kalbinden bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan cinayetinde gözaltına alınan 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Maktül Barış Çakan’ın arkadaşı B.A’yı görmek için kısa süreliğine evinden sokağa indiği, iki gencin sokakta yürüdükleri sırada bir araçta yüksek sesle müzik dinleyen K.Y, A.B. ve Ö.Y’yi gördükleri, maktulün arkadaşı B.A’nın şahıslara ezanın da okunduğunu, yüksek sesli müziği kısmalarını söylemesi üzerine taraflar arasında çıkan tartışmanın kavgaya dönüştüğü, kavgada maktül Barış Çakan’ın bıçaklanarak öldürüldüğü, olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler K.Y. ve A.B. ile suça sürüklenen çocuk Ö.Y’nin tutuklanmalarına karar verilmiştir. Soruşturma işlemlerine Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızca titizlikle devam edilmektedir.”
Bir kısım haberlerde ve sosyal medya hesaplarında belirtilen maktulün Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü yönündeki bilgi tamamen yalan olup bu şekilde manipülasyon içeren paylaşımlara itibar edilmemesi gerekmektedir.”
Medyascope’a konuşan Baba Çakan oğlunun ezan okunurken arabalarının içinde yüksek sesle müzik dinleyen kişileri uyardığı için çıkan tartışmada öldüğünü açıkladı.