Bir lütufmuş gibi sunuldu ama işçilerin derdine deva olmaktan çok uzak

Bir lütufmuş gibi sunuldu ama işçilerin derdine deva olmaktan çok uzak
HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, 4 bin 250 TL olarak asgari ücreti değerlendirerek 6 bin TL olması gerektiğini belirttiler.İşten çıkarmaların yasaklanması gerektiğini dile getiren Mithat Sancar “Bir lütufmuş...

HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, 4 bin 250 TL olarak asgari ücreti değerlendirerek 6 bin TL olması gerektiğini belirttiler.

İşten çıkarmaların yasaklanması gerektiğini dile getiren Mithat Sancar “Bir lütufmuş gibi sunulan yeni asgari ücret işçilerin derdine deva olmayacak. İnsan onuruna yaraşır bir yaşam için bu artış yetmez. Acil ihtiyaç; asgari ücreti 6.000 TL’ye yükseltmek, işten çıkarmaları yasaklamak, gelir kaybını önleyecek tedbirler almaktır” dedi.

Artışın zamlar karşısında eriyeceğini belirten Pervin Buldan ise “Asgari ücretteki artıştan Pirus Zaferi çıkarmaya çalışan iktidar, sefalet koşullarında ısrar ediyor. Bu artış market reyonlarında erimeye mahkûmdur. Asgari ücret 6.000 TL olmalı, işten çıkarma yasaklanmalıdır” ifadelerini kullandı.