CHP’deki ‘danışman’ tartışmasının odağındaki isim Perinaz Yaman: Kemal Kılıçdaroğlu’na, çocuklarıma ve aileme yapılanlara üzülüyorum

CHP’deki ‘danışman’ tartışmasının odağındaki isim Perinaz Yaman: Kemal Kılıçdaroğlu’na, çocuklarıma ve aileme yapılanlara üzülüyorum
AKP’den Batman Belediye Başkanı aday adayı ve milletvekili aday adayı olan Perinaz Mahpeyker’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sözcü yazarı Saygı Öztürk...
AKP’den Batman Belediye Başkanı aday adayı ve milletvekili aday adayı olan Perinaz Mahpeyker’in CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olduğu iddiası gündeme bomba gibi düştü. Sözcü yazarı Saygı Öztürk konuyu gündemine taşıdı ve dikkati çeken bir yazı kaleme aldı.

“CHP’de Perinaz Mahpeyker Yaman’ın 26 Mayıs’ta danışman olarak görevlendirildiği, 4 Haziran’da ise danışmanlığına son verildiği biliniyor. Yani, parti içindeki görevi 10 gün bile sürmedi.” diyen Saygı Öztürk, “Terör örgütü Hizbullah’ın siyasi kanadı olarak bilinen HÜDA-PAR’ın AKP ile seçim içinde olması, CHP’de bir hafta bile danışmanlık yapan kadın kadar eleştirilmedi.” İfadelerini kullandı.

Öztürk’ün yazısının “Kılıçdaroğlu Tehdit Ediliyor” başlıklı kısmı şöyle:

Kılıçdaroğlu’na en yakın isimlerden birisi SSK Genel Müdürlüğü döneminde yardımcılığını yapan, şimdi de genel başkan yardımcılığı görevini yürüten Bülent Kuşoğlu’dur. Önceki gün kendisiyle konuştuğumda şunları söyledi:

“Bu haberler bizden çıkıyor. Siyaset olarak bir şey yapıyorlar ama olay kişisel tehditlere kadar uzandı. Yani haddini aştı. Bir de siyasette seçim öncesi, seçim sırasında genel başkan kendisi bir yarar görmüşse istediği danışmanla çalışabilir. Ayrıca bu kutuplaşma nereye kadar?

Mesela Mehmet Ali Çelebi’ye partide görev verdiği, milletvekili listesine aldığı için Kemal Bey suçlanıyor. Başka partilerden birilerini getiriyor, Kemal Bey yine suçlanıyor. Hala başkanlık sisteminin neler getirdiğini göremeyenler, küçük bir parti anlayışının sürdürülmesini isteyenler var.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, danışman olarak atadığı Perinaz Mahpeyker Yaman, “Ben tanınmayan insan değilim. Ben, yalnız CHP’den değil, ‘Bizimle siyaset yapın’ diyen hemen her partiden teklif aldım” dedi.

Öztürk’e konuşan Yaman, şunları kaydetti:

“Kılıçdaroğlu’na danışman oldum diye beni eleştirebilirler. Ama çocuklarıma, aileme niçin saldırılıyor?  İnanılmaz tehditler, hakaret içerikli ağır yorumlar geliyor. Biz Türkiye’de yaşıyoruz. Kendi örf adetlerimizden ne kadar uzaklaşmışız. Karşılarında bir iş insanı kadın, bir anne var. Saygılı olunması gerekir. İş hayatında parlayıp, bu krizlere rağmen ayakta kalabilmek her babayiğidin harcı değil. Yapılan tehditler benim şahsıma değil, aileme, çocuklarıma dokunduğu zaman farklı yerlere evrilebilir. Ben tanınmayan insan değilim. Ben, yalnız CHP’den değil, ‘Bizimle siyaset yapın’ diyen hemen her partiden teklif aldım.

KENDİME DEĞİL, KEMAL BEY’E ÜZÜLÜYORUM

Danışmanlık yaptığım için eleştiriliyorum ama ben kendime değil, Kemal Kılıçdaroğlu’na, çocuklarıma ve aileme yapılanlara üzülüyorum. Bu ülkede neler olup bittiğini biliyorsunuz. Benim yüzümden size zarar gelse üzüleceğim gibi, siz de sizin yüzünüzden bana zarar gelirse üzülürsünüz. Benim yüzümden Kılıçdaroğlu’na yapılanlar için de ben üzülüyorum.