‘Cumhurbaşkanımıza Mevlam uzun ömürler vermesin’ sözü pahalıya patladı

‘Cumhurbaşkanımıza Mevlam uzun ömürler vermesin’ sözü pahalıya patladı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın İtfaiye Müdürlüğü’ne yaptığı ziyareti haberleştiren belediyenin Basın ve Hakla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli personel, “Cumhurbaşkanımıza mevlam...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın İtfaiye Müdürlüğü’ne yaptığı ziyareti haberleştiren belediyenin Basın ve Hakla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli personel, “Cumhurbaşkanımıza mevlam uzun ömürler versin” sözünü yanlışlıkla “vermesin” diye yazınca işinden oldu.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçen hafta İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyareti haberleştiren belediyenin Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde görevli personel Hamdi Altuntaş, basın bültenini şehirdeki medya kuruluşlarına geçti. “Birbirimize sahip çıkıyoruz” başlığıyla yazılan bülten, Altuntaş’ı işinden etti. Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın “Cumhurbaşkanımıza mevlam uzun ömürler versin” sözünü sehven “vermesin” diye yazan Altuntaş!ın görevine son verildi.
Kayseri Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın 'Cumhurbaşkanımıza mevlam uzun ömürler versin' sözünün basına gönderilen metinde yanlışlıkla 'vermesin' yazılması sonucu, bülteni yazan basın çalışanı işten atıldı.
Basına geçilen ilk haberdeki metinde “Hayat akışında sıkıntılar da sevinçler de oluyor. Her ikisi de bizim için. Allah birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın. Ülkemizi dünyada yüz akı bir duruma getiren Sayın Cumhurbaşkanımıza da Mevlam sağlıklı uzun ömürler vermesin. İnşallah ailenizle, yakınlarınızla, dostlarınızla daha nice bayramlara ulaşırsınız.” ifadeleri yer alırken, hatanın fark edilmesi sonucu basın kuruluşlarına ikinci bir “düzeltme” metni gönderildi.
Kayseri Yeni Haber gazetesinin aktardığına göre AK Parti’li belediyenin, yanlış yazılan bülten dolayısıyla basın kuruluşlarını arayarak bülteni yayımlamamaları istendiği belirtildi.