Diyanet’ten cuma namazı için uyarı afişi

Diyanet’ten cuma namazı için uyarı afişi
Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Mayıs’ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı olan camilerde kılınmaya başlanacak Cuma namazı için uyarı afişi yayımladı. Afişte abdestin ev ve iş yerinde alınması, maske takılması,...

Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Mayıs’ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı olan camilerde kılınmaya başlanacak Cuma namazı için uyarı afişi yayımladı. Afişte abdestin ev ve iş yerinde alınması, maske takılması, seccade getirilmesi, sosyal mesafenin ihmal edilmemesi istendi.
Koronavirüs tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta toplu ibadete kapatılan camilerde 29 Mayıs’ta yeniden Cuma namazı kılınmaya başalanacak. Yeterli bahçe, avlu ve açık alana sahip camiler için geçerli olacak yeni dönem için Diyanet İşleri Başkanlığı bir uyarı afişi yayımladı.
Afişte camilerin abdesthane ve tuvaletlerinin kapalı olacağı hatırlatılarak, abdestin ev ve iş yerlerinde alınması, maskenin çıkarılmaması ve herkesin kendi seccadesini getirmesi istendi.
Namazın işaretle belirtilen yerlerde kılınması gerektiği vurgulanırken, camiye giriş-çıkışlarda ve içeride güvenli mesafenin ihmal edilmemesi, namaz öncesi ve sonrasında fiziksel temas ile musafahadan kaçınılması gerektiğinin altı çizildi.
Koronavirüs belirtisi taşıyanların da namazı evde kılmalarını istedi.