Doğal sit alanına iş makineleriyle girdiler!

Doğal sit alanına iş makineleriyle girdiler!
AK Parti’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1. derece arkeolojik, 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na ‘çevre düzenlemesi’ yapmaya başladı. Bu gerekçeyle, koruma altındaki alana iş makineleriyle yol açıldı, kayalıkların...

AK Parti’li Ordu Büyükşehir Belediyesi, 1. derece arkeolojik, 2. derece doğal SİT alanı olan Yason Burnu’na ‘çevre düzenlemesi’ yapmaya başladı. Bu gerekçeyle, koruma altındaki alana iş makineleriyle yol açıldı, kayalıkların çevresine de duvar örülmeye başlandı. CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel duruma tepki gösterdi.
GERİ DÖNÜŞÜMSÜZ ZARAR
İlk bilirkişi raporuna Büyükşehir Belediyesi’nin itiraz ettiğini aktaran Adıgüzel, “Bu itiraz reddedildi. Buradaki alan düzenlemesinin, geri dönüşümsüz zararlara yol açacağı belgelerle ifade edildi. Buna rağmen çalışmalar devam ediyor. Belediye Başkanı ‘Biz bu proje ile örnek olacağız’ diyor. Bu şekilde gerçekten örnek olacaklar, ama iyi örnek değil, ancak kötü örnek olabilirler. Salda Gölü’nde, Gümüşhane Dipsiz Gölde ne olduysa Yason’da da aynısı oluyor. Geri dönüşümsüz çevreye zararları var” ifadelerini kullandı.