Emniyet'te Süleyman Soylu'nun ekibine yönelik ilk görevden alma gerçekleşti!

Emniyet'te Süleyman Soylu'nun ekibine yönelik ilk görevden alma gerçekleşti!
Kabine toplantısının ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanı Ogün Vural, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın onayı ile görevden alındı.Önceki Bakan Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik ilk atama bu akşam saatlerinde...

Kabine toplantısının ardından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Başkanı Ogün Vural, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın onayı ile görevden alındı.

Önceki Bakan Süleyman Soylu’nun ekibine yönelik ilk atama bu akşam saatlerinde gerçekleştirildi.

T24’ün haberine göre, İçişleri Bakanı Yerlikaya, akşam saatlerinde Emniyet teşkilatındaki tüm atamalara ait işlemleri yürüten personel biriminin başındaki isim olan Ogün Vural’ı görevden aldı.

Vural’ın yerine Soylu döneminden önce Personel Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ve halen Polis Başmüfettişi olarak çalışan Ahmet Acar’ı Personel Başkanı olarak görevlendirdi.

Bu atama, teşkilatta Soylu’nun ekibine yönelik beklenen tasfiye hareketinin işareti olarak değerlendirildi. Görev değişikliği ile yeni yapılacak atamalar konusunda Soylu ekibine bilgi sızmasının da önüne geçilme amacının bulunduğu emniyet kaynaklarınca ifade edildi.