Eşi için berber çağırdı korona kaptı, öldü

Eşi için berber çağırdı korona kaptı, öldü
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir kadın, 76 yaşındaki yatağa bağlı eşinin tıraş edilmesi için eve berber çağırdı. Eve gelen berber sonrası çift koronavirüse yakalandı. 76 yaşındaki yatalak adam, 7 günlük yoğun bakım...

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bir kadın, 76 yaşındaki yatağa bağlı eşinin tıraş edilmesi için eve berber çağırdı. Eve gelen berber sonrası çift koronavirüse yakalandı. 76 yaşındaki yatalak adam, 7 günlük yoğun bakım savaşını kaybederken, filyasyon ekipleri berber ve temas ettiği kişilerin tespiti için çalışma başlattı.

İddiaya göre N.E., Ramazan Bayramı öncesinde eşinin tıraş edilmesi için eve berber çağırdı. Berberin eve gelmesinden bir hafta sonra N.E.’de corona virüsü semptomları görüldü.

Gittiği özel bir hastanede virüs teşhisi konulan N.E., Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Filyasyon ekipleri bunun üzerine yatağa bağlı olan eşi M.E.’ye de test uyguladı. Test sonuçları pozitif çıkan M.E. de yoğum bakıma alındı. M.E. 7 günlük yaşam savaşını kaybederken, N.E.’nin durumunun iyi olduğu öğrenildi. Filyasyon ekiplerinin berberin ve temas ettiği kişilerin tespiti için çalışmalarını sürdürüğü öğrenildi.