‘İş Bankası hisselerine el konulamaz’

‘İş Bankası hisselerine el konulamaz’
Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti’de olduğu dönemde İş Bankası hisselerinin Hazine’ye aktarılmasıyla ilgili olarak dosyanın kendilerine defalarca geldiğini söyledi. Babacan, “Avukatlarımız bu hisselere el konulması...

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AK Parti’de olduğu dönemde İş Bankası hisselerinin Hazine’ye aktarılmasıyla ilgili olarak dosyanın kendilerine defalarca geldiğini söyledi. Babacan, “Avukatlarımız bu hisselere el konulması anayasaya aykırı dedi” ifadelerini kullandı.
Gazeteci Cüneyt Özdemir’in sorularını yanıtlayan Babacan, “Biz iktidardayken defalarca önümüze geldi. Baskı da geldi. O zaman inceledik. Hukukçu arkadaşlarımız da inceledi. Dediler ki bu hisselere el konulması anayasaya aykırı” dedi.
Hisselere el konulursa miras ve mülkiyet hukukuna dokunulacağının altını çizen Babacan, “Biz bunu açık bir şekilde hazırladık ve rapor olarak bakanlar kuruluna sunduk. Bunun çok yanlış olacağını söyledik ve o dönemde bu yapılmadı. Bu geçmişte iki kez yapılmış. Askeri darbe döneminde. Demek ki güç biraz olunca hemen bu hisselere müdahale hissiyatı oluşuyor. Üçüncüsü inşallah olmaz” diye konuştu.