‘İyi keklemişler arkadaşı’

‘İyi keklemişler arkadaşı’
Twitter, Türkiye’den 7 bin 340 hesabı kapattığını açıklamış, bu hesapların AK Parti’nin gençlik faaliyetleri ile bağlantılı olduğunun tespit edildiğini bildirmişti. Karara Twitter üzerinden tepki gösteren AK Parti Genel...

Twitter, Türkiye’den 7 bin 340 hesabı kapattığını açıklamış, bu hesapların AK Parti’nin gençlik faaliyetleri ile bağlantılı olduğunun tespit edildiğini bildirmişti. Karara Twitter üzerinden tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal CHP’ye ait CHP.net üzerinden itibar suikastı yapıldığını ve Twitter’ın bununla ilgili olarak harekete geçmediğini öne sürdü ve bir görsel yayınladı. Ancak CHP orijinal görüntüleri yayınlayarak Ünal’ın paylaştığı görselin montaj olduğunu açıkladı. En net tepki de CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan geldi.
KAFTANCIOĞLU: YEŞİL TOP BEYİNDE HİPOKSEMİYE YOL AÇIYOR
Söz konusu paylaşıma CHP’den yalanlama geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Ünal’a verdiği yanıtta, “Hahayt! Baş troll olmuş demek isterdim ama sazanlık seviyesine takılmış. CHPnet görselini yapanlar iyi keklemişler arkadaşı, yeşil top beyinde hipoksemiye yol açıyor anlaşılan. Şaka gibi, hatta şaka. Çok güldüm ne diyeyim.” dedi.
CHP’li Mücahit Avcı ise CHPnet sisteminin orjinal görselini paylaştı:
“ÜNAL HAKKINDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATACAĞIZ”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel ise hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı: “Partimizin CHPnet sisteminde üyelerimizin bahse konu görüntüdeki gibi duyuru yayınlama yetkisi olmadığı gibi, tüm hareketlerinin de log kayıtları tutulmaktadır. Orjinal görüntüye de bakıldığında Mahir Ünal’ın paylaşımı amatörce hazırlanmış bir montajdan ibarettir! Mahir Ünal hakkında hukuki tüm süreçleri de başlatacağımızı duyururuz.”

Bilişim hukuku konusunda çalın Prof. Yaman Akdeniz hükümetin twitter tepkisini yorumladı. Akdeniz’e göre “Twitter çok aktif olmayan bir trol ağını kapattı ama bu, hükümeti çok rahatsız edecek” Prof. Dr. Yaman Akdeniz twitter’dan yaptığı açıklamada grafik paylaşarak şu ifadeleri kullandı:
“Bazı şeyler ne kadar çabuk unutuluyor. Twitter’dan en çok hesabın kapatılmasını ve tweetin kaldırılmasını hangi ülke talep etmiş? İçerik çıkartmak için en çok mahkeme ve diğer talebi hangi ülke göndermiş? Bunların hepsinin cevabı “açık ara” Türkiye. Bunların hepsi meşru mu?”