Kargaşanın sebebi ortaya çıktı: Süleyman Soylu 3 ay önce "Dilovası" sorusunu yanıtlamamış

Kargaşanın sebebi ortaya çıktı: Süleyman Soylu 3 ay önce "Dilovası" sorusunu yanıtlamamış
İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesini paylaştı.Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde...

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesini paylaştı.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde Suriyeli göçmenlerin bir köpeği zehirlediği, yaşanan tartışmanın ardından Suriyelilerin bir evi bastığı iddia edildi. İddiaların ardından çok sayıda kişi sokaklara çıkaran Suriyeliler aleyhine sloganlar atarak yürüyüş yaptı. 

Olayların büyümesi üzerine valilik tarafından yapılan açıklamada "02.07.2023 günü Dilovası ilçemizde bir hayvanın (köpek) öldürülmesi olayına sebebiyet verdiklerini düşündükleri kişiye yönelik bir gurup vatandaşımızla aralarında yaşanan tartışma ve sonrasında meydana gelen olaylara güvenlik birimlerimizce süratle müdahale edilmiştir" denildi.

Lütfü Türkkan soru önergesini paylaştı

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, olaylarla ilgili dün akşam saatlerinde yaptığı paylaşımda "Kentim Kocaeli Dilovası’nda Suriyelilerin bir evi basması üzerine başlayan hadiseler bu gece halkın sokağa çıkması ile devam etti. Vatandaşlar şimdi dağılıyor. Yarın akşam Kaymakamlık önünde toplanıp, Suriyeliler’in Dilovası’nı terketmesini isteyecekler." ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu 3 ay önce 'Dilovası' sorusunu yanıtlamamış: 'Üç ay sonra bu olaylar patladı' - Resim : 1

İlerleyen saatlerde bir paylaşım daha yapan Türkkan, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesini paylaştı. Türkkan, paylaşımında "10. Mart. 2023 tarihinde dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Dilovası’ndaki Suriyeli nüfus artışı ve getirdiği sorunların çözümü yolunda ne yapıyorsunuz diye sormuştum. Üç ay sonra bu olaylar patladı. Bakan ne cevap mı verdi? - Hiiiç..!" ifadelerini kullandı.