Kılıçdaroğlu’ndan ‘sağa kaydı’ tepkisi

Kılıçdaroğlu’ndan ‘sağa kaydı’ tepkisi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 81 il başkanı ile videokonferansla bir araya geldi.Kılıçdaroğlu, il başkanlarına kısır tartışmalardan kaçınma çağrısında bulundu. Sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 81 il başkanı ile videokonferansla bir araya geldi.
Kılıçdaroğlu, il başkanlarına kısır tartışmalardan kaçınma çağrısında bulundu. Sorunların nasıl çözülmesi gerektiğini anlatacağız diyen Kılıçdaroğlu “İnanç işi, Diyanet İşleri, müftülük, kilise, cemevi, bu tartışmaların hiçbirisine girmeyeceğiz. Neden? Herkesin inancına saygılıyız da ondan. ‘Camiye, kışlaya, yargıya siyaset girmemeli’ dedik en başından beri” ifadelerini kullandı.
“CHP’de değişimin yeterince kavrandığı düşüncesinde değilim” diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Biz her kesime ulaşan tek partiyiz. Biz Türkiye’de herkesten oy isteyen ve her kesimi hedefleyen tek partiyiz ve dolayısıyla buna uygun davranın. Unutmayın biz herkesin oyuna talibiz.”
NASIL SAĞA KAYIYOR?
CHP’nin “sağa kaydığı” eleştirilerine de yanıt veren CHP lideri, şunları söyledi: “Yeri geldiğinde ‘CHP sağa kaydı’ diyorlar. Nasıl sağa kayıyor? Siz kapıcının, apartman görevlisinin, taşeron işçisinin hakkını savunuyorsanız o zaman halkın partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin partisi oluyorsunuz demektir. Ezilenlerin hakkına, hukukuna sahip çıkıyorsunuz demektir.”