Koronafobi hastalığa davetiye çıkarıyor

Koronafobi hastalığa davetiye çıkarıyor
Uzman Psikolog Rabia Ünsaldı Köle, koronavirüsün bağışıklıkla alakalı olduğunu, beslenmenin, uyku düzeninin ne kadar önemi varsa, duygu durumunun da dengede olması gerektiğini kaydetti. Köle, “Siz aşırı korkarken, koruma...

Uzman Psikolog Rabia Ünsaldı Köle, koronavirüsün bağışıklıkla alakalı olduğunu, beslenmenin, uyku düzeninin ne kadar önemi varsa, duygu durumunun da dengede olması gerektiğini kaydetti. Köle, “Siz aşırı korkarken, koruma altına alıp koronafobi yaşarken, kendinizi bu hastalıktan koruma ihtimaliniz düşüyor. Çünkü bağışıklık sistemi sadece fiziksel önlemlerle değil, duygu durumlarıyla da alakalıdır. Beden ya da ruh sağlığınız bozulursa, koronavirüse davetiye çıkarmış oluyorsunuz” ifadelerini kullandı.

TTB’den Sağlık Bakanlığı’na çağrı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi, sağlık çalışanları arasında KOVID-19 vakalarının arttığının gözlemlendiğini söyleyerek, Sağlık Bakanlığı’na yazı göndedi. Yazıda, artan olgularla birlikte enfekte sağlık çalışanlarının sayısının arttığının gözlendiği ancak Sağlık Bakanlığı’nca yaklaşık iki aydır sağlık çalışanlarıyla ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığı kaydedildi.