Kulis: AKP’nin İBB adaylığı için dört isim öne çıkıyor

Kulis: AKP’nin İBB adaylığı için dört isim öne çıkıyor
Yeni Şafak gazetesi yazarı Ersin Çelik, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için 4 ismin öne çıktığını belirtti.Çelik, “Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat...
Yeni Şafak gazetesi yazarı Ersin Çelik, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için 4 ismin öne çıktığını belirtti.

Çelik, “Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve eski Ulaştırma, Çevre ve Şehircilik Bakanı Adil Karaismailoğlu.” bilgisini aktardı.

Çelik’in aktardığına göre, zikredilen isimlerden bir tek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ben bakanlığa, sağlığa, işime odaklıyım. Asla gündemimde yok.” dedi.

Çelik, “Göksu, Kurum ve Karaismailoğlu ise potansiyel aday adayları ve kamuoyu oluşturmak için çalışıyorlar. Yani İBB’ye talipler açıklaması yaptı” ifadelerini kullandı.

28 Mayıs seçimlerinden sonra Altılı Masa’nın dağılması ve CHP’deki son durumun yerel seçimlere etki edeceğini kaydeden Çelik, “İstanbul, Ankara ve İzmir’in CHP’li belediye başkanları da şimdiden adaylıklarını ilan ederek ön almaya çalışıyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu’na ve CHP Genel Merkezi’ne rağmen açıklanan adaylıklar yeni krizleri de beraberinde getirebilir. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın böyle de bir avantajı var.

Ancak süreç uzar ve İstanbul ile Ankara aday adayları çok fazla tartışılırsa bir yıpranma da olacaktır” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın…