Kuzey Irak’a Pençe-Kartal operasyonu

Kuzey Irak’a Pençe-Kartal operasyonu
Türkiye Irak’ın kuzeyine yönelik “Pençe-Kartal” operasyonu başlattı. Operasyon kapsamında Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki hedefler bombalandı.Operasyona ilişkin açıklama yapan MSB, şu bilgileri...

Türkiye Irak’ın kuzeyine yönelik “Pençe-Kartal” operasyonu başlattı. Operasyon kapsamında Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki hedefler bombalandı.


Operasyona ilişkin açıklama yapan MSB, şu bilgileri verdi:
“Son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize her geçen gün artan taciz, saldırı teşebbüsünde bulunan, böylece halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak maksadıyla uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarına hava harekâtı icra edilmektedir. Pençe-Kartal Operasyonu başladı. Uçaklarımız teröristlerin inlerini başlarına yıkıyor.”