Akşener İmamoğlu'nu da hedef alarak sert konuştu: Ankara ve İstanbul’da seçimlere tek başına gidiyoruz

Akşener İmamoğlu'nu da hedef alarak sert konuştu: Ankara ve İstanbul’da seçimlere tek başına gidiyoruz
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Teşkilat Buluşması'nda konuştu. Akşener, İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm ilçe ve illerde seçime tek başına gireceklerini söyledi. Gazete Pencere Haber Merkezi İYİ Parti Genel...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Teşkilat Buluşması'nda konuştu. Akşener, İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm ilçe ve illerde seçime tek başına gireceklerini söyledi.

Gazete Pencere Haber Merkezi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Uşak Teşkilat Buluşması'nda konuştu. Akşener, İstanbul ve Ankara olmak üzere tüm ilçe ve illerde seçime tek başına gireceklerini söyledi. İYİ Parti lideri Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 120 gün kaldığı Pınarhisar Cezaevi sürecini hatırlatarak İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için "Erdoğan öğrendi, İmamoğlu da öğrenecek" dedi. Akşener İmamoğlu'nun siyasi yasak aldığı davanın ardından İstanbul Saraçhane'deki desteğine de vurgu yaptı.

"Erdoğan bilir, İmamoğlu da öğrenecek"

Akşener İmamoğlu'nun siyasi yasak aldığı davayla ilgili İstanbul Saraçhane'deki destek açıklamalarını da hatırlattı ve şöyle konuştu:

Dün bir aydınlanma yaşadım, çok enteresan. Sayın Erdoğan bilir, İmamoğlu da öğrenecek. Ben Erdoğan hapse giderken ordaydım. Herkesin kaçtığı bir zamanda ordaydım. Çoluğu çocuğuyla ilgilenen bendim. Evinin önündeki polis noktası kaldırırken bendim. Gece yarısı arayan, televizyonlara çıkıp konuşan bendim. Ama en ağır hakaretleri işiten de ben oldum. Ama Allah büyük. Ben Allah’a hep güvendim, inandım sen doğru ol yeter ki. Aynı şekilde, Saraçhaneye ikinci kere gittim. Bugün sövenler o gün rahmetli anama kadar götürdüler işi. Ne yaptım boynumu eğdim, kazanalım diye ağzımı açmadım. Ne yaptım bu arkadaşları o masaya götürdüm, o masan kovuldum ve ikisi de kabul etmediler. Benim değil, milletin istediğini kabul etmediler. Şimdi dün benim içim bir milattır.

"İmralı'dan destek almadan Cumhurbaşkanı seçilmeyi imkansız hale getirdiler"

Türkiye’nin geldiği yeri kimse konuşmuyor diyen  Akşener, “Bu sistemle Kandil'den ya da İmralı'dan destek almadan Cumhurbaşkanı seçilmeyi imkansız hale getirdiler. Biz ne dedik İstanbul ve Ankara’da beraber olunur, bu ucube sistemden değişir. Bunu yabamdık. Hür ve müstakil olarak özgür ve bağımsız olarak seçimlere girmeye karar verdik. Yav bu nasıl iştir söylenmedik söz kalmadı. İlk defa Türkiye’yi bir konuda birleştirmişmişiz. Ne mutlu bize. Önce bana sövmek konusunda sonra da birleşmişler” dedi.

"Her yerde seçimlere tek giriyoruz"

"Buradan ilan ediyorum. Her yerde seçimlerde tek başına giriyoruz" diyen Akşener "Her ilçede tek başına giriyoruz. Bunun sonuçlarına olumsu sizindir, başarısızlık olduğu taktirde o sorumluluk benimdir. Hepimiz ona göre çalışacağız. Bedel ödememi istemiyorsanız çalışacaksınız" ifadelerini kullandı.

80 darbesi sürecindeki işkenceleri anlattı

Bağımsız bir Türkiye için hayatında ne verebiliyorsa veren gençlerdik. Pek çok haksızlık ve işkencelere uğradık. Ama bu ülkeyi satan muhbirlik yapan kimse çıkmadı. Benim abim MHP Kocaeli İl Başkanıydı 80 ihtilaline kadar. İhtilal olduktan sonra Karabük sanıkları geldi. Ranza telleri ile sağı solu birbirine karıştırarak atarladır. Ranza teli ile işkence görmüş arkadaşlarım vardı. O işkencelere rağmen ‘Kanım aksa da zafer İslam’ derlerdi. Bugünün çakmalarına duyurulur. Bilir misiniz canlı canlı saçın yanması nedir? Bilir misiniz baş parmağımızın bir tahta arasına veya demirin arasına sıkıştırılmasını...”