MSÜ sınavında “virüs” paniği

MSÜ sınavında “virüs” paniği
İzmit’te Milli Savunma Üniversitesi sınavında rahatsızlanan bir öğrenciye yapılan testte koronavirüse rastlanmasının ardından sınava giren 15 öğrenci ile öğretmen evlerinde karantinaya alındı.Kocaeli Üniversitesi Umuttepe...

İzmit’te Milli Savunma Üniversitesi sınavında rahatsızlanan bir öğrenciye yapılan testte koronavirüse rastlanmasının ardından sınava giren 15 öğrenci ile öğretmen evlerinde karantinaya alındı.


Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü´nde dün Milli Savunma Üniversitesi sınavına giren bir öğrenci, sınav sırasında rahatsızlanınca başka bir salona alınarak sınava devam etti. Ateşi olduğu belirlenen öğrenci sınavın ardından hastaneye kaldırılırdı. Yapılan testte öğrencinin koronavirüs olduğu anlaşılması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü, aynı salonda bulunan 15 öğrenci ve öğrenci ile temas eden öğretmene ulaştı. Ailelerden, çocuklarını evlerinde 14 gün boyunca izolasyona almaları istendi.
Olaya ilişkin açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, öğrenci ve öğretmenlerin evlerinde izolasyona alındığını dile getirdi.