Ölüm listesine 6 yıl hapis istemi

Ölüm listesine 6 yıl hapis istemi
Katıldığı bir televizyon programında ''15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür'' diyen Sevda Noyan'ın altı yıl hapsi istendi.Ülke TV’de Esra Elönü'nün sunduğu ‘Arafta Sorular’...

Katıldığı bir televizyon programında ''15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür'' diyen Sevda Noyan'ın altı yıl hapsi istendi.

Ülke TV’de Esra Elönü'nün sunduğu ‘Arafta Sorular’ isimli programa katılan Sevda Noyan, ”15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hâlâ sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” açıklamasında bulunmuştu.

Kamuoyunda oluşan tepkilerin ardından Sevda Noyan hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştı.

Savcılık, Noyan hakkında “halk arasında korku ve panik yaratmak aracıyla tehdit” suçundan 3 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Noyan’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.