Ölümden dönen işçi: Kendimi izleyince üzüldüm

Ölümden dönen işçi: Kendimi izleyince üzüldüm
Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde yaşanan şiddetli fırtınada akaryakıt istasyonunda çalışan işçiler için konulan konteyner sürüklendi. Kendisini son anda konteynerdan dışarı atan işçilerden Tuncay Şahin, ““Güvenlik...

Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde yaşanan şiddetli fırtınada akaryakıt istasyonunda çalışan işçiler için konulan konteyner sürüklendi. Kendisini son anda konteynerdan dışarı atan işçilerden Tuncay Şahin, ““Güvenlik kamerası görüntülerini izlerken kendime üzüldüm” dedi. 25 Mayıs günü yaşanan olayda, saatteki hızı 80 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki akaryakıt istasyonu işçilerinin oturduğu konteyner devrildi. İçindeki bir işçi son anda kendisini dışarı atarken, fırtınada sürüklenen konteynerın görüntüleri güvenlik kamerasına yansıdı.
Yaşadığı korku dolu anları anlatan Tuncay Şahin (40), “Şiddetini artıran fırtına ile önce konteynere yanındaki masa ve sandalyeler çarptı. Ben de kendimi dışarı atacağım sırada bu kez konteyner yan yatınca kapıdan dışarı düştüm. Bayramlık aldığım ayakkabım bile ayağımdan çıkarak gitti. Ayakkabımı almak istedim ama korkup kendimi duvarın dibine zor attım. Çok şükür sağlık durumum iyi, herhangi bir şey olmadı. Daha sonra yanıma gelen arkadaşlarla güvenlik kamerası görüntülerini izledim. Ne yalan söyleyeyim, kendime üzüldüm” ifadelerini kullandı.