Suçlama değişti, sonuç değişmedi hani ajandı

Suçlama değişti, sonuç değişmedi hani ajandı
Casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in hakimlik sorgusu tamamlandı. Yıldız tutuklandı, İsmail Dükel serbest bırakıldı.Casusluk suçlamasıyla 4 gün önce gözaltına alınan...

Casusluk suçlamasıyla gözaltına alınan gazeteciler Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel’in hakimlik sorgusu tamamlandı. Yıldız tutuklandı, İsmail Dükel serbest bırakıldı.

Casusluk suçlamasıyla 4 gün önce gözaltına alınan OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel’in hakimlik sorgusu tamamlandı. Müyesser Yıldız ve astsubay E.B tutuklandı. İsmail Dükel serbest bırakıldı. 
Hakimlik, tutuklama gerekçesi olarak Türk Ceza Kanunu’nun 329’uncu maddesindeki ‘devletin güvenliğine ilişkin bilgi ve belgeleri açıklama’ suçunun işlendiğine ilişkin kuvvetli suç şüphesi bulunması, delilleri karartma ihtimali ve kaçma şüphesini gösterdi.
Yıldız’ın ifşa etmediği için ajanlıkla suçlanarak gözaltına alınıp, ifşa ettiği gerekçesi ile tutuklanması için savcılığın sunduğu iki yazı var. Bunlardan birisi Yıldız’ın “Hafter’le görüşen bu iki Türk General kim.” Yazı, gizli bilgi vermek yerine Yunanistan Dışişleri Bakanı’nın iddiasını alıntılıyor.
İkinci yazıda ise erişime açık mahkeme kayıtlarından derlenmiş bilgiler aktarılıyor. Her iki yazı için de erişime engelleme kararı bulunmuyor.