Yeni Akit yazarı, Filenin Sultanları'nı hedef aldı: Toplumun sinir uçlarıyla oynama "küstahlığını" gösteriyorlar

Yeni Akit yazarı, Filenin Sultanları'nı hedef aldı: Toplumun sinir uçlarıyla oynama "küstahlığını" gösteriyorlar
Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı hedef aldı. Gülümseyen, yazısında Filenin Sultanları'na ilişkin "Toplumun ‘sinir’ uçlarıyla oynama ‘küstahlığını’ gösteriyorlar....

Yeni Akit yazarı Ahmet Gülümseyen, Avrupa Şampiyonu olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nı hedef aldı. Gülümseyen, yazısında Filenin Sultanları'na ilişkin "Toplumun ‘sinir’ uçlarıyla oynama ‘küstahlığını’ gösteriyorlar. Siz şimdi buna spor mu diyeceksiniz?" ifadesini kullandı.

Gülümseyen yazısında şöyle dedi:

"Bir spor takımı düşünün. Ne mahalle, ne de il veya ilçenizden de öte ülkenizi temsil etsin. Bu takım toplumun ‘ortak’ değerleriyle barışık olmasın. Ve siz o takıma ‘milli’ yakıştırması yapın. Halkın değerleriyle barışık-uyumlu olmayan sporcular ‘dövmeli-sapkın’ şeklinde yakıştırmaya muhatap olsunlar. Her şeyden önemlisi, yapılan spor, nüfusunun %99’u Müslüman denilen ülkede yer alsın ve yapılan faaliyetler Kur’an ve Sünnetle bağdaşmayacak şekilde gerçekleşsin. Bu sürecin adı da spor."

Öte yandan muhalefetin seçimden sonra voleybol takımına sığındığını savunan Gülümseyen, "Kendi güçleri, vizyonları, kapasiteleri, zekâları ve mertlikleriyle dövemedikleri iktidarı, kadın voleybolculara dövdürmeye çalışıyorlar. " dedi.