Yeni Zelanda’da 25 gün sonra 2 yeni vaka

Yeni Zelanda’da  25 gün sonra  2 yeni  vaka
Koronavirüs salgınına karşı uyguladığı sıkı tedbirlerle vaka sayısını sıfırlayan Yeni Zelanda’da 25 gün sonra 2 kişide virüs tespit edildi.Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Ashley Bloomfield, 7 Haziran’da İngiltere’den...

Koronavirüs salgınına karşı uyguladığı sıkı tedbirlerle vaka sayısını sıfırlayan Yeni Zelanda’da 25 gün sonra 2 kişide virüs tespit edildi.


Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Dr. Ashley Bloomfield, 7 Haziran’da İngiltere’den Yeni Zelanda’ya gelen aynı aileden 30’lu ve 40’lı yaşlarda 2 kadında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiğini açıkladı. İngiltere-Doha ve Avustralya’nın Brisbane kenti üzerinden aktarmalı olarak ülkeye gelen ve karantina altında tutulan kadınlarla ilgili Avustralya makamlarını bilgilendirdiklerini belirten Bloomfield, “Yeni bir vaka umduğumuz bir şey değildi ama aynı zamanda beklediğimiz ve ona göre de hazırlıklı olduğumuz bir şeydi.” Ifadelerini kullandı.


2 hastanın aile bireylerinden biriyle temasta bulunduklarını dile getiren Bloomfield, söz konusu kişinin de Kovid-19 testine tabi tutularak karantinaya alındığını söyledi.