İspanya’da işsizlik tavan yaptı: %21

İspanya Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı, kamu hizmetlerinde kayıtlı işsiz sayısının bir önceki aya oranla nisanda yüzde 8 arttığını ve toplamda 3 milyon 831 bin 203’e çıktığını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı’nın açıkladığı nisan ayı işsizlik rakamlarında, mart ayına göre 282 bin 891 ile görülen yüzde 8’lik artışın, ülke tarihinde yüzde olarak kaydedilmiş en yüksek işsiz sayısı artışı olması dikkati çekti.

İspanya Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı, kamu hizmetlerinde kayıtlı işsiz sayısının bir önceki aya oranla nisanda yüzde 8 arttığını ve toplamda 3 milyon 831 bin 203’e çıktığını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Ekonomi Bakanlığı’nın açıkladığı nisan ayı işsizlik rakamlarında, mart ayına göre 282 bin 891 ile görülen yüzde 8’lik artışın, ülke tarihinde yüzde olarak kaydedilmiş en yüksek işsiz sayısı artışı olması dikkati çekti. Ülkede işsiz sayısının bir yıl öncesine göre 667 bin 637 arttığı (yüzde 21,1) ve toplam sayının 3 milyon 831 bin 203 olduğu görüldü.
TOPLAM 5 MİLYON
Kovid-19’dan dolayı nisan ayında durma düzeyine gelen ülke ekonomisinde birçok şirketin ilan ettiği, “ERTE” olarak bilinen, geçici istihdam düzenlemeleri yasasıyla işten çıkarılanlar da eklendiğinde toplam işsiz sayısının 5 milyon 197 bin 451’i bulduğu bildirildi.

Default thumbnail
Önceki Haber

Şezlonglar ayrılıyor açık büfe tarih oluyor

Default thumbnail
Sonraki Haber

Keşke öncelik avm olmasaydı

Son Haberler

Whatsapp Destek
1
Merhaba ;
Sizlere nasıl yardımcı olabilirim ?