Andres INIESTA’NIN HEYKELİ ÇIPLAK

Andres INIESTA’NIN HEYKELİ ÇIPLAK
2010 Dünya Kupası’nın final maçında İspanya’ya kupayı getiren golü kaydeden Andres Iniesta’nın heykeli dikiliyor. Iniesta’nın doğduğu şehir olan Albacete’de yapımı süren heykelin ilk fotoğrafı paylaşılırken heykelin...

2010 Dünya Kupası’nın final maçında İspanya’ya kupayı getiren golü kaydeden Andres Iniesta’nın heykeli dikiliyor. Iniesta’nın doğduğu şehir olan Albacete’de yapımı süren heykelin ilk fotoğrafı paylaşılırken heykelin ‘şimdilik’ çıplak olması dikkat çekti.
Hollanda ile oynanan finalin 116. dakikasında şık bir gole imza atan Iniesta’nın gol vuruşu anının heykelinin oldukça detaylı olması sosyal medyada da gündem oldu.
Heykelin normal şartlarda 10 Temmuz’da sergileneceği yerde açılması beklenirken corona virüsü sürecinde getirilen kısıtlamalar nedeniyle tören bir yıl sonraya ertelendi.
Basına demeç veren bir temsilci “Paylaşılan görüntü heykelin son hali değil, heykelin bronz kaplanmadan önce kilden yapılmış eskizi. Heykelin son halinde Iniesta’nın üzerinde forması da olacak” ifadelerini kullandı.
Şimdiden ses getirmeyi başaran heykelin son hali merakla bekleniyor.